Skąd bierze się zespół cieśni nadgarstka?

Jednym z bardziej cywilizacyjnych i współczesnych chorób, jest zespół cieśni nadgarstka. To właśnie ono jest częstym schorzeniem wszystkich pracujących przy komputerze lub wykonując inne czynności ręczne. Leczenie zespołu cieśni nadgarstka bywa jednak długim i żmudnym procesem.

Dla kogo?

Jednym z najczęściej chorujących na to schorzenie grup społecznych, są osoby pracujące na co dzień przy komputerze. To właśnie pisanie na klawiaturze może powodować problemy z nadgarstkiem i całą dłonią. Mikro ruchy wykonywane palcami, sprawiają, że okolica nadgarstka ulega ściśnięciu i blokadzie. Wówczas pojawia się ból, a ruchomość i sprawność dłoni jest znacznie zmniejszona. Choć leczenie zespołu cieśni nadgarstka bywa trudne, to podejmują się go wszyscy, którzy pracują jako kierowcy czy też wykonują manualne prace na co dzień. W zależności od stanu mięśni dłoni i stylu pracy, problemy z nadgarstkiem pojawiają się w różnym momencie. Nie ma reguły, która mówi, że po przepracowanej takiej a takiej ilości godzin przy komputerze, zaczniesz miewać problemy z nadgarstkiem. Zachowując profilaktykę ruchu i trening dłoni, można całkowicie wyzbyć się możliwości takiego problemu. Usługę możecie wykonać w Sport-Klinika, która zajmuje się również https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/artroskopowa-rekonstrukcja-wiezadla-krzyzowego-przedniego-acl/.

Jak wygląda leczenie zespołu cieśni nadgarstka?

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka zazwyczaj kończy się zabiegiem chirurgicznym. Powstałe zmiany w obrębie cieśni doprowadzają do stanu, który możne całkowicie unieruchomić i pozbawić czucia w dłoni. Pierwsze objawy cieśni należy jednak próbować rozwiązać mniej inwazyjnie. Zazwyczaj wystarczy odpowiednio ćwiczyć samą dłoń, stosować specjalne okłady lub przyjmować lekarstwa.